AKTUALNOŚCI

Animatus – drugi etap konkursu

 

6 września 2021 r. zakończył się pierwszy etap kwalifikacyjny IV Międzynarodowego konkursu na realizację lalki, obiektu
animowanego lub formy teatralnej „Animatus”, w ramach którego wpłynęło 24 prace. Artyści walczyli o możliwość skorzystania z rezydentury artystycznej w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” im. Stefana Karskiego w Kielcach oraz o nagrodę
pieniężną w wysokości 1000 euro. Tak duża frekwencja świadczy o tym, że idea projektu, jako poszukiwania oryginalnych form w zakresie sztuki lalkarskiej, wykorzystującej coraz to nowsze technologie, jest jak najbardziej potrzebna.

Do następnego etapu konkursu jury w składzie: Katarzyna Proniewska- Mazurek, Jakub Wróblewski oraz David Zuazola wybrało 9 prac. Poniżej zamieszczamy listę wybranych kandydatów:

  1. Aga Błaszczak
  2.  Urszula Gołdowska
  3. Filip Jaśkiewicz/ Luna Lalun
  4. Eva Kozárová
  5. Michalina Kostecka
  6. Katarzyna Leks
  7. Jakub Matys
  8. Łukasz Skwara
  9. Filip Sternal

Wybrani kandydaci spotkają się z jury 10 września w Warszawie, aby porozmawiać o swoich pomysłach. Spośród 9 szczęśliwców jury wybierze 3 Laureatów, którzy będą mieli okazję zrealizować swoje prace i pokazać je w trakcie finału projektu w listopadzie 2021 roku w formie etiudy teatralnej.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się do nas zgłosili, a także gratulujemy osobom zakwalifikowanym do następnego etapu konkursu.

Konkurs “Animatus” realizowany jest przez Teatr Lalki i Aktora “Kubuś” im. Stefana Karskiego w Kielcach ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.