Forum Form

Forum Form

Forum Form to inicjatywa skupiona wokół teatru lalek i sztuk plastycznych, jest częścią  Międzynarodowego Konkursu Animatus.

W trakcie IV Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub formy teatralnej Animatus odbędą się prezentacje prac laureatów, wykład, a także Forum Form, czyli spotkanie służące wymianie doświadczeń i idei w obszarze eksperymentalnych form teatru lalek.

Udział w Forum Form polega na prezentacji własnych nowatorskich lalek i obiektów teatralnych podczas spotkania osób zainteresowanych teatrem formy ( m.in. reżyserów, scenografów, aktorów, pasjonatów). Ma ono służyć inspiracji i dyskusji, które mogą w przyszłości zaowocować współpracą czy realizacją projektów.

W pracowniach indywidulanych artystów powstają nieoczywiste formy, których nie zobaczymy na scenach – to formy „jutra”, fragmenty form, dzieła nieskończone. Warto je odkrywać, analizować, szukać sposobów na ożywienie czy przetworzenie.

Do prezentacji własnych prac zapraszamy wszystkich zainteresowanych lalkarstwem, teatrem i sztukami plastycznymi, w tym zwłaszcza studentów i absolwentów uczelni artystycznych.

Do Forum Form można się zgłosić indywidualnie lub przez uczelnię artystyczną wskazującą kandydata do udziału w spotkaniu. Tegoroczne Forum Form odbędzie się w listopadzie. Na zgłoszenia czekamy do 9 listopada. Zgłoszenie należy wysłać na adres info@animatuscontest.pl  (zdjęcie i opis proponowanej do prezentacji lalki/formy/obiektu). Lista miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy!

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: info@animatuscontest.pl
lub telefonicznie: +48 698 859 302 Karolina Gregorczyk-Rożkowicz