Kim są Laureaci II Konkursu na formę teatralną Animatus?

Pamela Leończyk (ur. 14.12.1990 w Sejnach) – reżyserka, performerka, aktorka, autorka instalacji i pedagożka teatralna. Studiuje na Wydziale Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej. Absolwentka Wiedzy o Teatrze oraz Performatyki Przedstawień na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej prace teatralne były pokazywane podczas festiwalu FIST w Belgradzie. Instalacja – „Telefon od babci” prezentowana była na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym KONTAKT w Toruniu. Uczestniczyła w projektach międzynarodowych organizowanych przez Platform European Theater Academy w Cesis (Łotwa) oraz w Salzburgu (Austrialia), gdzie realizowała swoje prace artystyczne. Założycielka Grupy Wolno, z którą zrealizowała spektakl „ciało proces” nagrodzony Grand Prix na XX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim. Koordynatorka festiwalu teatralnego 10. Teatr-Akcje Festiwal PoRuszeń w Suwałkach. Laureatka stypendium programu Laboratorium Nowego Teatru organizowanego przez Nowy Teatr w Krakowie, gdzie obecnie pracuje nad swoją pracą dyplomową. Związana ze Stowarzyszeniem Teatr Węgajty oraz z Fundacją Rezonanse Kultury.

 

Łukasz Puczko (ur. 25.08.1989r. w Białymstoku) – podróżnik, aktor, lalkarz, fotograf, performer uliczny. Ukończył Akademię Teatralną na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku w 2009 roku. Wystąpił na ponad 300tu festiwalach w Europie, w tym na 130 z jedną tylko pracą: Burek – The Dog Marionette. Prócz tworzeniem lalek zajmuje się projektowaniem kostiumów i scenografii głównie na terenie Europy. Od 2015 lat prowadzi w Południowej Walii prywatny teatr lalek, który wyróżnia się hiperrealistyczną poetyką.

 

 

 

Przemysław Żmiejko (ur. 24.01.1988r. w Białymstoku) – reżyser teatralny, absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku na kierunku reżyserii. Reżyser m. in. takich spektakli jak: „Opowieść o drzewie” – Mały Teatr Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, 2017 r., „O Rybaku i Złotej Rybce”, 2015 r. „O Wilku i Czerwonym Kapturku”, 2016 r. „Kapitan Porządek”, 2017 r. „Zmruż oczko”, 2019 r. Współpracuje z nauczycielami oraz uczniowskimi grupami teatralnymi w ramach realizowanych przez TLiA “Kubuś” projektów „W szkole i na scenie” oraz „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne”. Autor filmów dokumentujących realizację projektów oraz filmów promujących spektakle w TLiA “Kubuś” w Kielcach. Autor multimediów w spektaklach: „O Krokodylu i Królu Daktylu” Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu, 2018 r. „Pan Lampa” Teatr Baj Pomorski, 2018 r. „Pod adresem marzeń” TLiA “Kubuś” w Kielcach, 2019 r. „Jak się robi cyrk?” Teatr Lalek Guliwer w Warszawie, 2019 r.