Zakończenie pierwszego etapu kwalifikacyjnego II Międzynarodowego konkursu na realizację lalki, obiektu animowanego lub formy teatralnej „Animatus”.

22 sierpnia 2019 r. zakończył się pierwszy etap kwalifikacyjny II Międzynarodowego konkursu na realizację lalki, obiektu animowanego lub formy teatralnej „Animatus”, w ramach którego wpłynęło 25 prac. Artyści z całej Polski i z zagranicy walczyli o możliwość skorzystania z rezydentury artystycznej w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach oraz o nagrodę pieniężną w wysokości 1100 euro. Tak duża frekwencja świadczy o tym, że idea projektu, jako poszukiwania oryginalnych form w zakresie sztuki lalkarskiej, wykorzystującej coraz to nowsze technologie jest jak najbardziej potrzebna.

Do następnego etapu konkursu jury w składzie: Katarzyna Proniewska- Mazurek, Marek Waszkiel oraz Piotr Tetlak wybrało 13 prac. Poniżej zamieszczamy listę wybranych kandydatów:

Rafał Domagała 

Marta Kodeniec 

Marcin Kosakowski

Pamela Leończyk 

Anna Łapińska

Agnieszka Nowakowska, Barbara Mołas

Agata Pinkosz

Christine Maria Przybyła

Łukasz Puczko

Emilien Truche

Leonardo Jimenez Qunitero

Aleksandra Zaleska 

Przemysław Żmiejko

Wybrani kandydaci spotkają się z jury 6 września, aby porozmawiać o swoich pomysłach. Z pośród 13 szczęśliwców jury wybierze 3 Laureatów, którzy będą mieli okazję zrealizować swoje prace i pokazać je w trakcie finału projektu w dniach 15-17 listopada 2019 w formie etiudy teatralnej.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się do nas zgłosili, a także gratulujemy osobom zakwalifikowanym do następnego etapu konkursu. Życzymy powodzenia 6 września, do zobaczenia w Kielcach!

Konkurs „Animatus” jest realizowany przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce – Bogdan Wenta.

Dodaj komentarz